Macide GÜLTEKİN (Kurucu)
Öğretmen okulu ve açık öğretim fakültesi mezunu olan Macide Gültekin, çeşitli okullarda sınıf öğretmenliği görevlerinde bulundu. Uzun yıllar sonra emekli olan Gültekin, 1994 yılında kurduğu Yaprak Çocukevi’nin Maltepe bölgesinde gösterdiği başarının neticesi olarak 2013 yılında açılan ikinci şubesinde (Yaprak Anaokulu) de yeni öğrenciler yetiştirmeye ilk günkü heyecanıyla devam ediyor.


 
Nefise SÖNMEZ (Kurucu temsilcisi)
Yaprak Çocukevi’ni 1994 yılında Macide Gültekin ile birlikte kuran Nefise Sönmez, kuruluş öncesi ana sınıfı öğretmeni olarak uzun yıllar eğitim sektörüne hizmet verdi. Yaprak Çocukevi ve Yaprak Anaokulu’nun yönetiminde görev yapan Sönmez, Gültekin gibi daha nice öğrenciler yetiştirmeye, öğrencilerinin başarılarıyla gururlanmaya devam edecek.


 
Emel İpekçi (Müdür)
Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Aile Ekonomisi Bölümünden mezun olan Emel İpekçi, Yaprak Anaokulu Sorumlu Müdürü olarak çalışıyor. Tüm yönetim kadrosu gibi uzun yıllardır kurumun bünyesinde görev yapan İpekçi, mezuniyetinden itibaren özel kreş, yuva ve çocuk kulüplerinde öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Çocuk gelişimi, eğitimi, psikolojisi ve rehberlik alanlarında birçok seminere, konferansa, workshop çalışmalarına katılım göstererek sertifika alan İpekçi, evli ve iki çocuk annesi.


 
Sevda Sönmez (Sorumlu Müdür)
Yeditepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü mezunu olan Sevda Sönmez, Yaprak Çocukevi’nde Sorumlu Müdür olarak görev yapmaktadır. Okul yılları içerisinde eğitimle ilgili birçok kademede staj tecrübeleri elde eden Sönmez, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Metin Sabancı Rehabilitasyon Merkezi gönüllülerinden biri olarak yaratıcı drama çalışmaları vb. etkinliklerde yer aldı. Yurt genelinde yapılan eğitim konulu seminer, konferans, kongre ve workshoplara katılan Sönmez, Yaprak Çocukevi’nde dördüncü yılını yaşıyor.